PULS

Články

Přátelské setkání českých a rakouských hasičů

Publikováno: 23. květen 2010

Dne 25. dubna se osm členů Sboru dobrovolných hasičů Hlubokých Mašůvek spolu s hasiči z rakouského Moldu zúčastnilo oslavy svátku sv. Floriána na mši v bazilice v Maria Drei Eichen. Po ukončení slavnosti byli pozváni na občerstvení a poté na prohlídku opravené a rozšířené hasičské zbrojnice v Moldu. Společně prožili příjemný den a pozvali své rakouské přátele na oslavu svátku sv. Floriána do Hlubokých Mašůvek.


V neděli 2. května se v poutním kostele v Hlubokých Mašůvkách konala již po desáté hasičská pouť za účasti nejen místních hasičů, ale také hostů, hasičů z Moldu. Po mši se vydal průvod hasičů uctít památku svého patrona k jeho soše, umístěné u Svaté studny. Odpoledně proběhlo přátelské posezení v Lázeňském hostinci a na modelářském letišti MODEL CITY v Hlubokých Mašůvkách.


Všichni účastníci oslavy byli spokojeni a již si naplánovali společné akce na další období letošního roku.


Více ve fotogalerii.

Text:Ladislav Vaněk
Foto:Stanislava Tomková (hasiči v Moldu)
Zdeněk Adámek (hasiči v Hlub. Mašůvkách)

zpět na seznam článů